Prosinec 2012

Christmas songs

21. prosince 2012 v 20:02 | Debbien Willie |  Best of..

The best Christmas songs


Takže tady je žebříček mých nejoblíbenějších písniček.


A nakonec:Panda

15. prosince 2012 v 19:07 | Debbien Willie |  Animals

Důvod pročpíšu o pandě je ten (tedy ten větší důvod),že těmhle černobílým zvířátkům pomalu zhasíná plamínek života na Zemi.
Pandy žijí v krásné voňavé džungli v Číně,kde prakticky přežívají poslední druhy.Většina jich žije už jen v organizovaných parcích,kde jsou chováni aby nevyhynuly.

úryvek z wikipedie
__________________
Panda velká patří k ohroženým druhům, nebezpečí se zvyšuje s postupujícím narušováním jejích přirozených lokalit a velmi slabou porodností ať už v zajetí nebo v přírodě. Samice je březí 97-181 dní a rodí jen jedno nebo dvě malá, slepá a holá mláďata. Z dvojčat zpravidla přežije jen jediné mládě. Podle Mezinárodní unie pro ochranu přírody v přírodě žije nejméně 2500 jedinců. V zoo se dožívají až 30 let..
_____________________________________
Panda je moje celkem oblíbené zvířátko už tím,jak je jedinečná.
Můj první sníh

6. prosince 2012 v 21:50 | Debbien Willie

První sníh (zkráceno)

Venku mrzlo.Sotva jsem vylezla do ledového království zimy,už jsem chtěla jít zpátky do teploučka.
Bylo mi asi 4 roky,první zimu a sníh který si pamatuji.Tlusté rukavice mi zahřívaly ruce,tak že jen steží prosákly.
Podívala jsem se na nebe.Bylo krásně šedé,ale zima -brrr!Začaly mně pálit oči.strhla jsem zrak dolů,do země a párkrát zamrkala.Dlaždice na zemi byly suché,trvá mezi spáry spálená od mrazu.Fascinovalo mně to.
Na kachličkách se objevovaly bílé tečky.Chytila jsem jednu do ruky,ale hned se rozpustila.Po pár minutách bylo všude bílo.Trávník vypadal jako bílá načechraná peřina.Nebo miliony peříček na sobě.Začala jsem se v té "peřině" válet.
Všechno mně studilo,ale já to ignorovala.Také si pamatuji sladkou chuť sněhu který se mi neustále dostával do pusy.
Bohužel se mi moje nepromokavé rukavice promáčely sněhem,a musela jsem jít domů.Byla jsem hrozně protivná když jsem běžela do chodbičky.Během cesty jsem několikrát upadla a vzdálenost od trávníku do chodby se mi zdála nekonečná.
"Chudáček."Náš bílý pejsek seděl v boudě a smutně koukal na ledovou pokrývku.Litovala jsem ho.
V té době jsem nechápala jak někdo nemůže mít rád zimu,vždyť vločky,led a krápníky jsou přece super,tak proč mamka nadává,když jde ven s lopatou?